Eğitmen

Doç. Dr. Cüneyt Dirican
Uzmanlık
  • Finansal Yönetim
  • Finansal Hizmetler
  • Bankacılık Eğitimleri
  • Sigortacılık Eğitimleri
  • Yönetim & Strateji

Doç. Dr. Cüneyt Dirican
Finance & Strategy Consultant

Özgeçmiş

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık ve Finans doktorası ve Sermaye Piyasası ve Borsa master derecelerini aldı.

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Yapı Kredi Bankası, Interbank, Körfezbank, Garanti Bankası, Akbank, Denizbank’ta şube, merkezi operasyon, kurumsal bankacılık, nakit yönetimi, ödeme sistemleri, dağıtım kanalları, strateji ve iş geliştirme, pazarlama, CRM, segment yönetimi alanlarında çalışmıştır. 

Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak çalışmıştır. Postbank’ların ve Posta Bankacılığı’nın Ekonomideki ve Finansal Sektördeki Yeri, Etkileri ve Türkiye’de Uygulanabilirliği Üzerine Bir Çalışma (2005) adlı doktora ve Internet Bankacılığı’nın ve Internet’in Finansal Sektördeki Yeri ve Etkileri (2000) adlı master tezleri bulunmaktadır.

Saint Joseph’liler Derneği ve Finans Kulüp Vakfı üyesi olup İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Bankalar Birliği’nde ve Arel Üniversitesi’nde dersler vermektedir. BMI işbirliğinde düzenlenen Marmara Üniversitesi, finansal yönetim sertifika programı eğitmenleri arasındadır, BMI bünyesinde aşağıdaki konualrda eğitimler vermektedir; 

- Finansal Yönetim
- Finansçı olmayanlar için Finans
- Nakit Yönetimi
- Ödeme Sistemleri
- UFRS & TFRS
- Finansal ve Ticari Matematik
- Mali Tablolar ve Analizi